O Molechet

Historické tance

Romantický šerm

Klub stolních her

Historické tance pro 1.stupeň ZŠ


Historické tance

Nejstarší z našich seskupení. Funguje již od roku 2004.

Popis

Kroužek je určen zájemcům ve věku od druhého stupně ZŠ se základními pohybovými schopnostmi. Vítány jsou i starší páry či jednotlivci. Minimální počet osob potřebných pro otevření kroužku je 8 osob a maximální kapacita (dle sálu)  je cca 20 osob. V našem souboru jsme se nechali inspirovat hlavně tanci z anglické sbírky Johna Playforda v choreografii Karla Horníka (The Wings), ale i mnoha dalších. Mimo jiné tančíme i tance francouzské, skotské a okrajově i country tance a tance španělské . Vystupujeme při nejrůznějších příležitostech jako jsou plesy, městské slavnosti nebo oživení hradů a zámků.

Základní schůzky probíhají vždy v pondělí od 18:30 do 20:30 v prostorách Špejcharu Chvalského zámku. První schůzka ve školním roce 2012/13 je 10.9.2012 a poslední 13.6.2011. Dále podle zájmu pořádáme víkendová soustředění pro přípravu kostýmů a rozsáhlejších vystoupení. Prezentace nabytých zkušeností proběhne během Festivalu historického tance, který pořádáme ve spolupráci se zámkem Chvaly a skupinou Iris.

A jak to také během schůzky vypadá můžete vidět v galerii třeba zde.

Příklady učených tanců


Romantický šerm

Kroužek bude probíhat již 9 rokem pod vedením Pavla Tůmy a je určen zájemcům o historický a fantasy šerm od začátečníků po pokročilé ve věku od 7-8 let. Pro žáky 1. stupně je potřeba konzultace předem. (Je nutné přizpůsobení a spárování tréninkových dvojic).

Šermuje se měkčenými zbraněmi určenými pro tzv. LARP. Po dohodě je možné používat zbraně určené pro historický šerm (tupené kovové zbraně). Cílem je zvládnutí základních postojů, techniky zápasu, techniky boje dýkou, základních technik boje s mečem, s mečem a štítem a i tyčovými zbraněmi. Vedle fyzické přípravy je součástí  i studium historických pramenů a konzultace vybavení pro veřejné vystupování.

Kroužek bude probíhat každou školní středu od 17:00 do 18:00 v prostorách tělocvičny ZŠ Stoliňská za přepokládanou cenu 1600,- Kč za školní rok. Začínáme 9. září 2015.


Klub stolních her

Stolní hry Klub her je klub her stolních a deskových. Vznikl na podzim roku 2008 jako součást aktivit Společenství Molechet. Cílem klubu je umožnit hraní nejrůznějších her a tím se postarat o inteligentní formu zábavy. Pravidelně hrajeme RPG Dračí doupě doplněné o několik stolních her jako například Monopoly Deal nebo Lord of the Fries. Po dohodě předem přineseme libovolnou z her, které vlastníme.

Kroužek bude probíhat každou školní středu od 19:00 do 22:00 v prostorách školního klubu ZŠ Stoliňská za přepokládanou cenu 1600,- Kč za školní rok. Začínáme 11. září 2013.


Historické tance pro 1.stupeň ZŠ

Soubor Molechet na VIII.FHTKroužek bude probíhat pod vedením Zdeňky Hrudové, která se tanci věnuje již více než 9 let a má bohaté zkušenosti s vedením malých tanečníků. Děti se naučí základním tanečním krokům a rytmice. Program se dynamicky přizpůsobuje podle jejich zájmu i schopnostem a během školního roku jsou připraveni pro veřejné předvedení na závěrečné besídce. Pod laskavým vedením se naučí tancům pod poetickými názvy jako Sběr hrušek, Sklizeň hrášku, Indická královna nebo Díra ve zdi. (Volné překlady názvů tanců z anglické sbírky Johna Playforda). I když mluvíme o kroužku historických tanců, jsou cvičeny i základy klasických tanců společenských či z kategorie country.

Kroužek bude probíhat každé školní pondělí od 15:30 do 16:30 v prostorách tělocvičny ZŠ Stoliňská za přepokládanou cenu 1600,- Kč za školní rok. (Výsledná cena může být nižší a je závislá od počtu uchazečů) Začínáme už 8. září 2013.